PŁYTY

 

OUAT Oranżada – Once Upon a Train MicroFON 2012

 

1. Otwock

2. Świder

3. Józefów

4. Michalin

5. Falenica

6. Miedzeszyn

7. Radość

8. Międzylesie

9. Anin

10. Wawer

ZAMÓW / BUY

Czwarta płyta grupy Oranżada pt. "Once Upon a Train" to 10 instrumentalnych kompozycji, każdy zatytułowany odpowiadającą mu stacją. Bowiem tym razem grupa stworzyła muzyczną opowieść osadzoną w realiach linii kolejowej biegnącej z Otwocka do Wawra. Inspiracją bezpośrednią były modernistyczne budynki stacyjne wybudowane w latach 1934-1936, oraz ich okolice. 10 stacji i 10 różnych muzycznych obrazów, w których kraurockowy stop rytmu ze słowiańską psychodelią zawinięty jest westernowe gitary. Czarujące melancholijne melodie inspirowane folklorem przedwojennej diaspory żydowskiej  i wyeksponowane słowiańskie instrumenty zabierają w eklektyczną, rwącą nurtem podskórnego rytmu podróż w czasie i przestrzeni. Oryginalne brzmienie Projektu Przystanek zostaje uzyskane nie tylko dzięki wyeksponowaniu emocji pięciu muzyków, ale dodatkowo dzięki grze wspomnieniami niegdysiejszych pasażerów. Nietypowym instrumentarium; m.in. cajon, sipsi czy okaryna Oranżada anektuje nowe przestrzenie, zapewniając muzykom możliwość pełniejszego kontaktu z publicznością. Płyta jest zapakowana w pudełko typu digipack, a do płyty dodana jest książeczka zawierająca stare fotografie oraz teksty jakie mogły się odbywać wśród przedwojennych pasażerów.

Materiał muzyczny został zarejestrowany w marcu 2011 w Analogowym Rogalowie. Wydawnictwo Microfon Records 2012.

Recenzja – LINIA OTWOCKA

Recenzja – PROGROCK.ORG.PL

Recenzja – GAZETA WYBORCZA

Recenzja – CANTARA MUSIC.PL

 

 

 

Samsara Oranżada – Samsara OBUH 2010

 

1  Serduszko

2. Droga

3. Spóźniony i Boso

4. Statek

5. Samsara

6. Dlaczego słońce tak mocno świeci

7. Wiatr

8. Oczekiwanie

9. Przecież to masz

10. Impro-Miron

ZAMÓW / BUY

Lutująca zima przynosi nam trzeci album otwockiej grupy ORANŻADA, która od lat ośmiu zapamiętale wykuwa  swoje własne oblicze w opornej i dziurawej glebie rodzimego podziemia. Tym razem wszystko wskazuje, że “coś drgnęło” i że zespół przebił się na znaną ze słów ś.p.  Jima Morrisona “drugą stronę”. Od tej pory, refleksyjno-transowy styl zespołu z silnym piętnem mazowieckiej melancholii i pogłosową sosjerką nazywać będziemy psychodelią oranżadzką. Tropiciele wpływów z łatwością wyłowią potężne ślady stóp Kraut-rocka, nieśmiertelnych opowieści z planety Gong, czy szaleńcze obroty Spodka Tajemnic, ale luz. To już muzyka uwolniona o własnym kolorycie, co zaletą jest niewątpliwą wszelakich sztuk. “Samsara” przynosi 10 niespiesznie prowadzonych i bardzo czujnie aranżowanych kompozycyj, wśród których od razu w pamięć zapadają “Droga”, “Statek”, “Przecież to masz” i mój ulubiony “Spóźniony i boso”. Pozostałe czekają na swoją kolej, a ta wiadomo, że choć się spóźnia, to w końcu dojedzie. Tak więc wołam, wgryź się w miazmaty “Samsary”, bąbluj, smeraj i płyń. W oranżadzie tak już gęstej, że nie utopi się w niej nawet pływak niewprawny. – Wojcek Czern 8.02.2010

 

okladka Oranżada – Drzewa w sadzie zdzikły MicroFON 2006

 

1. Koszula wspomnień

2. Brzytwa świtu

3. Piosenka przez Jacka – utwór w całości

4. Księżyc – pomarańczowy wielkolud – fragment

5. Paskud myślowy

6. Szare eminencje zachwytu

7. Electrical room

8. Kwadrat z dziećmi – fragment

ZAMÓW / BUY

Kolejny marzec i kolejna płyta Oranżady. Propozycja bardzo ciekawa z co najmniej kilku powodów. Oranżada nadal serwuje nam psychodelicje, na które zdaje się ma wyłączność – tak więc takiej muzyki gdzie indziej nie usłyszycie. Muzyka na "Drzewa w sadzie zdzikły" znacząco różni się od tego co mogliśmy usłyszeć na debiutanckiej płycie "Oranżada". Różni się zarówno za sprawą kompozycji jak i sposobu zrealizowania nagrań. Zespół nie wyzbył się także swojego stylu i brzmienia, dzięki temu jego fanów z pewnością nie ubędzie. Na płycie znalazło się 8 kompozycji, z czego większość to motoryczne utwory-piosenki, w których nie ma miejsca na refreny. Jest natomiast miejsce na transową sekcję, zadziorne i fruwające gitary, a także saksofon i np. gnieciony makaron. W dwóch utworach wykorzystano teksty znanych poetów: "Szare eminencje zachwytu" Mirona Białoszewskiego oraz napisany przez Bohdana Loebla specjalnie dla Oranżady tekst "Brzytwa świtu". Warto posłuchać i warto mieć! Warto tym bardziej, że tą płytą inauguruje swoją działalność nowa niezależna wytwórnia MikroFON.

Patronat Medialny:

Radio BIS, Serpent.pl, Independent.pl, Niezla-Agentka.pl, Gery.pl

BIS Serpent Independent Agentka Gery

 
 
 
 
 

okladka

Oranżada ARS Mundi 2005

1. Kręci Się – mp3

2. Wracaj

3. Ulice

4. Helikopter

5. Film

6. Niedziela

7. Liszaj

8. Niemoc

9. Telefon od Marka

ZAMÓW / BUY

RECENZJA

Gazeta Wyborcza

Booking and distributing CD’s in Germany!

The Lollipop Shop / Agencja Wuzetka

Henning Küpper

Stubbenkammerstr. 3

10437 Berlin

+ 49 (0) 30 – 44 71 46 81

+ 49 (0) 176 78 25 50 79

henning@lollipopshop.de

HIPNOZA – muzyka filmowa MicroFON 2011

hipnoza

Hipnoza to projekt w którym muzyka została zarejestrowana w ciągu 2 godzin przez Macieja Łabudzkiego, Roberta Derlatkę i Michała Krysztofiaka, czyli trzech członków grupy Oranżada. Improwizacja intuitywna do obrazu będącego dokumentem opowiadającym o procesie malowania. Ilustrująca muzyka stała się w czasie trwania pierwszej projekcji filmu i była tworzona na żywo. Oranżada w swoich pierwszych dniach współpracy z Maciejem Łabudzkim wyzbyła się podczas tej sesji nagraniowej punktualnej sekcji rytmicznej i otworzyła się na ducha awangardy postrockowej. Brak jakiejkolwiek kalkulacji przy nagrywaniu zaowocował całkowitym wiatrem free. Michał Krysztofiak na sesję dotarł bez zapowiedzi. W pierwszym momencie miała ona być rejestrowana tylko przez Łabudzkiego i Derlatkę. Wejście kolejnego muzyka w sposób raptowny spowodowało natychmiastowe zarzucenie pomysłu rejestracji muzyki do klatek filmowych. Sesja miała dwie części – słuchacie jednej z nich – subiektywnie wybranej przez los. Czas trwania – prawie 19 minut.Nagranie na płycie CD w plastikowym pudełku.

ZAMÓW/BUY

Ścieżka dźwiękowa do filmu „Rodziny Rozdzielone”

(tytuł angielski „17th September”) MicroFON 2011

17th-september-okladka

Ścieżka dźwiękowa do filmu „Rodziny Rozdzielone” (tytuł angielski „17th September”) w reżyserii Anny Kuśmierczyk. Nagranie live podczas którego Oranżada na żywo zilustrowała muzykę do filmu opowiadającego o życiu ludzi rozdzielonych w czasie II wojny światowej. Pomysł zrealizowania muzyki wyszedł ze strony reżysera, który stworzył wizje muzyki niepokojącej i szorstkiej. Zespół zarejestrował muzykę ilustrując film w czasie rzeczywistym. Muzyka do filmu stała się podstawą do wydania niniejszego albumu prezentującego stan ducha zespołu w dniu 17 września. Sama muzyka odwołuje się klimatem i brzmieniem zarówno do obrazu jak i do daty 17 września, która jest w tym momencie kluczem całego projektu. Tradycyjne instrumentarium Oranżady zostało wykorzystane w sposób pozwalający uzyskać obraz uczuć i emocji i jednocześnie uniknąć rytmu i energii. Muzyka zarejestrowana w dniu 17 września 2008. Czas trwania – około 27 minut. Płyta CD w plastikowym pudełku.

ZAMÓW/BUY

T-SHIRT "SAMSARA"

T-shirt

ZAMÓW / BUY

 

T-SHIRT "ONCE UPON A TRAIN"

KOSZULKI_ONCE_UPON

ZAMÓW / BUY